بیوگرافی | معرفی ابراهیم دشتگلی استاد موسیقی دانشگاه و مدرس پیانو کلاسیک

استاد دانشگاه، مدرس و نوازنده پیانو

ابراهیم دشتگلی

ابراهیم دشتگلی در ۲۹ شهریور ۱۳۶۲ در تهران به دنیا آمد. از سن ۱۷ سالگی نوازندگی پیانو را نزد خانم «ماریا دیبیتیا آرانثاثو گونزالس» آغاز نمود و به طور همزمان با شرکت در کلاس‌های سلفژ، تئوری و هارمونی، به فراگیری این دروس نزد استاد «محسن الهامیان» پرداخت. از جمله اساتید تاثیرگذار ایشان می‌توان از آقای «فرزاد نوشاد» نام برد که نقش به سزایی در آموزش مفاهیم مختلف موسیقی داشتند و بی‌شک حمایت‌ها و رهنمودهای این استاد ارزشمند در شکل‌گیری آینده هنری ابراهیم دشتگلی تعیین کننده بوده است. همکاری با ارکستر خانه هنرمندان به رهبری آقای نوشاد، به عنوان تنظیم‌کننده از جمله فعالیت‌های هنری ایشان می‌باشد.

ابراهیم دشتگلی پس از تکمیل دوره‌های آموزشی متعدد، تحصیلات عالی خود را در دانشگاه، رشته نوازندگی پیانو ادامه داد.

مهمترین و تاثیرگذارترین استاد پیانوی ایشان آقای «الکساندر هوانسیان» بودند که نقش پر رنگی را در زمینه آموزش تکنیک پیانو و اجرای درست موسیقی ایفا نمودند. در طول دوران دانشگاه نیز از محضر اساتیدی همچون خانم «مارینا» در واحد درسی گروه نوازی، آقای «اورانوویچ» در کلاس کُر (آواز گروهی)، خانم «دکتر هما افسری» در شاخه تاریخ موسیقی، بهره برد.

در سال ۱۳۹۴ و با کسب رتبه سوم در کنکور کارشناسی ارشد «گرایش نوازندگی جهانی» وارد دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران شد و در تیرماه ۱۳۹۶ و با کسب نمره کامل در پایان نامه، فارغ التحصیل شد.

از جمله تالیفات ایشان می‌توان به کتاب «پیانو اپوس ۶» و کتاب «تمرینات پنج انگشت» در زمینه تکنیک پیانو اشاره کرد. وی عضو کانون نوازندگان کلاسیک خانه موسیقی است و هم اکنون در دانشگاه و آموزشگاه‌های متعدد موسیقی به عنوان مدرس پیانو، تئوری، هارمونی و سلفژ مشغول به تدریس و آموزش هنرجویان با استعداد است.

تماس با ابراهیم دشتگلی